Webové stránky pro mobilní zařízení

V dnešní době, kdy je téměř polovina přístupů na web realizována prostřednictvím mobilních zařízení, je optimalizace pro mobilní zařízení v podstatě nutností. Možností, jak web optimalizovat je několik.

Prvním způsobem je mít stránku, která se sice na mobilním zařízení „nerozsype“, ale do optimalizované stránky má daleko. Procházení takové stránky je z důvodu nezbytného rolování do stran velmi nepřehledné a nalézt požadované informace bývá časově náročné.

Jinou možností je oddělená, na hlavním webu nezávislá stránka optimalizovaná pro mobilní zařízení. Jedná se většinou o stránku zúženou do jednoho sloupce s několika málo podstránkami, jejíž šířka se automaticky přizpůsobuje zařízení. Dále je nutné klasické stránky opatřit jednoduchým skriptem, který rozpozná mobilní zařízení a přesměruje ho na mobilní verzi stránek.

Poslední možností je responsible webdesign, pomocí kterého je možné mít pouze jeden web, který se sám dokáže adaptovat jak displeji počítače, tak mobilního zařízení. Vývoj takového webu je však velmi nákladný a nedokáže ho vytvořit každý.